General Sponsor

 

 

 

 

Winner man category

Joel Maina Mwangi

 

Winner woman category

Cirlan Elena Daniela

 

Licensa e shtegut

 

FillimOrganizatorRregullaRegjistrimiShteguShpėrblimetGaleriaRezultatet

Adresa: Agim Ramadani - House of Sports - Prishtinė 10000,    E-Majl: maratonpr@yahoo.com

English  Shqip  Srpski 

 

Gjysmė Maratona Ndėrkombėtare e Pristhinės 10 Maj 2015

 

Gjysmė maratona organizohet nėn patronatin e

Ministrisė sė Kulturės, Rinisė dhe Sportit

 

 

Athletic Federation of Kosova

 

MKYS

Sports Department

 

Prishtina Municipality

 

Prishtinė – Federata Atletike e Kosovės, Ministria pėr Kulturė Rini dhe Sport, Drejtoria pėr Sport dhe Rini e Komunės sė Prishtinės organizojnė Gjysmėmaratonėn e pesėmbėdhjetė Ndėrkombėtare tė Prishtinės mė 10 Maj 2015.  Si edhe viteve tė tjera kjo garė do tė simbolizoj vlerat e paqes, tolerancės, ko-ekzistencės dhe pėrsosshmėrisė sė sportit.

Nė vitin 2014, 1400 garues nga shumė shtete, ishin tė kėnaqur me organizimin e kėsaj maratone nė njė atmosferė me program tė larmishėm rreth garės.  Kėtė vit organizatori mendon se pėrvoja pozitive e viteve tė kaluara do tė motivoj edhe mė tepėr garuesit qė tė kėnaqen nė kėtė garė e cila nė tė njėjtėn kohė ėshtė gazmore dhe garuese.  Derisa tė gjithė ata garues qė e pėrfundojnė garėn do tė shpėrblehen me certifikata, me emrin dhe rezultatin e vrapimit tė tyre, ēmim i konsiderueshėm qė nė vlerė totale ėshtė 13.000€ do ti dhurohet garuesve mė tė mirė nė kategorinė e seniorėve, tre nė kategorinė e veteranėve, tre garuesve tė vrapimit 5km dhe tre garuesve me aftėsi tė kufizuara.  Tė gjitha kategoritė e cekura shpėrblimet do tė ndahen nė dy gjinitė (meshkuj dhe femra). 

Pėr ēdo informatė mė tė hollėsishme nė lidhje me garėn ju lutemi tė na kontaktoni nė  e-mail maratonpr@yahoo.com.

Disa prej informatave mund ti merrni edhe nė ueb-adresėn e kėsaj gare  www.maratonpr.com

 

Sponzorėt